על הארגון

ארגון הקופים הירוקים הינו ארגון האוהדים המוביל של מכבי חיפה החל משנת 2002. הארגון הוקם כחלק מחזונם של קבוצת אוהדים מאוחדת ומלוכדת ליצור מהפכה בתחום העידוד והאהדה ביציע ג', מהפכה הנמשכת עד לימינו ביציע הצפוני.

ארגון הקופים הירוקים הוקם על מנת לספק למכבי חיפה תמיכה אדוקה ולהוות גב חסון ויציב לקבוצה. הארגון רואה את עצמו כאחראי על שמירת והנצחת ערכי המועדון וכשומר הסף של דרכם של המועדון והקהל.

לסיפור הקמת הארגון

במהלך השנים הקפיד הארגון לשמור בקנאות על מספר עקרונות, עקרונות בהם הוא רואה את מהות האהדה לקבוצה וצורת העידוד. העקרונות המופרטים הינם עקרונות הברזל של הארגון ומתווי דרכו:

1. עידוד "90 דקות" – הארגון רואה בעידוד בלתי פוסק לאורך כל דקות המשחק את מהותו העיקרית. הארגון מספק תמיכה לקבוצה בכל מגרש, בכל זמן וללא קשר ליכולת הקבוצה.
2. צביעת היציע– הארגון רואה את עצמו כאחראי העיקרי לצביעת היציעים בצבעי הירוק והלבן והוא מבצע זאת באמצעות דגלי פריסה, דגלים, שלטים ואמצעים נוספים.
3. אי התערבות מקצועית– אין אנו מאמינים כי זהו תפקידנו להתערב בהחלטות המקצועיות של המועדון והמאמן. לעולם תפקידנו יהיה בעידוד הקבוצה ולפיכך נמנע מהתערבות מקצועית לפני משחקים, במהלכם ולאחריהם.
4. Ultras NO Politica– נשמור את היציע נקי מסממנים פוליטיים ואת הקבוצה בתוך בועה. אנו מאמינים כי אין מקום לפוליטיקה בכדורגל וכי אחדותם של אוהדי מכבי חיפה אינה מושתתת על עקרונות פולטיים.
5. מועדון מכבי חיפה– מעבר לקבוצת הכדורגל, מאמין הארגון כי כלל מועדוני הספורט מכבי חיפה בענפים השונים קשורים קשר אדוק אחד לשני.

אלו העקרונות לפיהם פעלנו מאז הקמת הארגון ואלו העקרונות אותם נמשיך ליישם על מנת לשמור על צביונו המיוחד של היציע הצפוני.

הכל למען מכבי חיפה.

הקופים הירוקים מאז 2002 – מכבי חיפה מאז 1913