עמדת הארגון בנוגע למצב הקבוצה

אוהדים יקרים, 
בעונה שעברה ובכלל בכל העונות שקדמו לעונה הנוכחית, הארגון הפגין סובלנות רבה נוכח היכולת הירודה של הקבוצה. העונה שעברה נחתמה כאחת העונות הכושלות בהיסטוריה של מכבי חיפה. להחרמת שני מחזורי הסיום בעונה שעברה היו מטרות ברורות עליהן הרחבנו בסוף העונה, המרכזית שבהן הייתה להבהיר שאנו לא נסבול עונה נוספת את חוסר היכולת והמנטליות הירודה שמכבי חיפה הפגינה על כר הדשא בעונה שעברה. לא מדובר פה על תוצאות, אלא מדובר על דרך, נראות במגרש ומלחמה אל מול היציעים המלאים והתמיכה הבלתי פוסקת שלנו.

לפני תחילת העונה נפגשו ראשי הארגון עם יעקב שחר, אסף בן דב וגיא לוזון. בין נושאי השיחה עלה גם, כמובן, עניין יכולת הקבוצה. מצדנו, הובהר לראשי המועדון כי הסבלנות שלנו העונה תהיה מעטה ביחס לשנים הקודמות. מתחילת העונה, לאחר השינויים הרבים שנעשו בסגל המקצועי ובסגל השחקנים, וכאשר המועדון עשה כל שביכולתו על מנת שהעונה הזאת תיראה אחרת, אנחנו עדיין עדים ליכולת מאוד ירודה של הקבוצה. כאשר ישנה תחושת אכזבה וכעס על היכולת במגרש מצד הקהל גם כאשר הקבוצה מנצחת, ברור לכולם כי הבעיה היא עמוקה ולא מכשול קטן בדרך להצלחה. זה לא הכדורגל שאנחנו, אוהדי מכבי חיפה, מצפים לראות מהקבוצה. זה לא ה-DNA שלנו, זאת לא מכבי חיפה.
אתמול, לאחר עוד מחצית חסרת יכולת לחלוטין ותצוגת כדורגל שביישה את הסמל הירוק, הוחלט על הפסקת העידוד. צעד זה הוא התוצר של כל מה שנעשה במועדון מאז סיום העונה הקודמת. הדגשנו פעמים רבות כי הארגון לא מתיימר להתערב מקצועית בקבוצה ולכן זהו לא צעד שגרתי בדרך שבה אנו מאמינים והולכים. במצב החריג שנוצר בקבוצה בעונות האחרונות, אנו מחויבים לומר את דעתנו ולא לאפשר מצב בו נסיים את העונה הקרובה באופן זהה לעונות הקודמות.

מועדון כדורגל מכבי חיפה וגיא לוזון- זה שאתם מנסים להסיט את האש מיכולת הקבוצה ולהפנות את האש כלפי הקהל הכי נאמן בליגה זה מביך בעיקר אתכם. 5,000 ירוקים שהגיעו אתמול למושבה הם נאמנים, אבל לא טיפשים.
מתחילת העונה יצאתם בהצהרות על כך שהתקשורת היא כלי שגורם נזק למועדון, ניתקתם קשר עם כל כלי תקשורת והצהרתם שיש להתייחס אך ורק למה שנרשם בפלטפורמות הרשמיות של המועדון. תמוה לראות את כל הספינים התקשורתיים שפורסמו בכל מקום ביממה האחרונה, במיוחד כאשר זה מופנה נגד הקהל שהולך איתכם לכל מגרש בארץ. על דרכי הפעולה שלכם יש עוד רבות לדבר ולספר אך להבדיל מגורמים כאלו ואחרים, אנו בוחרים לעמוד מאחורי הדרך שלנו בלי בושה, ועם רצון אמיתי להצלחתה של הקבוצה בכל מצב.

מכבי חיפה יקרה לנו מכדי שננטוש אותה ברגעים אלו מצד אחד, אך גם חשובה לנו מדי כדי שנהיה עיוורים למתרחש מהצד השני. לכן, אנחנו נמשיך, כמו תמיד, לתמוך בקבוצה אך נישאר דינאמיים וניתן את דעתנו על כל התבזות של הקבוצה.

חשוב לנו להבהיר דבר נוסף: הודעות רשמיות של הארגון נמסרות אך ורק דרך דף הפייסבוק הרשמי והאתר הרשמי שלנו. אנו פועלים להסרת כל החשבונות הפיקטביים ברשת ועד אז מבקשים מהקהל להתייחס אך ורק להודעות הרשמיות.

GA02