סיפור ההקמה

סיפור ההקמה כפי שנכתב ע”י אחד ממקימי הארגון:
בכתבה שאתם הולכים לקרוא עכשיו, אני הולך לפרט לכם לפרטי פרטים, את הסיפור של הקופים הירוקים- איך הכל התחיל, על כל הדרך הארוכה שעשינו עד היום, את הקשיים שבהם נתקלנו בדרך, את האמונה, או החוסר אמונה, שמלווה אותנו מאז דיברנו בפעם הראשונה על חוג אוהדים ליציע ג’.
קחו כמה דקות הפסקה, ותקראו את הסיפור המלא והאמיתי על האנשים שהביאו את הקהל שלנו למה שהוא היום- הקופים הירוקים.

הכל התחיל בעצם משיחה שערכו THE CREATURE והסטלן הירוק. הם דיברו על הקהל שלנו, על חוסר הארגון, על המהפכה שהתחילה ונתקעה במקום, ועל הפתרונות האפשריים לקידום הקהל הירוק, שאיבד משמו הטוב בשתי עונות האליפות האחרונות.

התכנסנו לשיחת וועידה בשעת לילה מאוחרת, אנוכי, THE CREATURE, הסטלן הירוק, אודי ליפשיץ ודורון שרון.
דיברנו על האפשרויות העומדות בפנינו, החלטנו ביחד שחוג אוהדים רשמי ומסודר לא נצליח להרים, ושכדאי לנסות ולהקים חוג אוהדים קטן, מעין מחתרת כזאת שתנהל את העניינים בחדרי חדרים, בפורום מצומצם. היו שמבינינו שמההתחלה לא האמינו ביכולת שלנו לעשות את זה, אבל מי שהאמין, ידע בסתר ליבו שהפעם אין דבר שיעצור אותנו, אנחנו הולכים לעשות את המהפכה הגדולה ביציע ג’, שתיזכר לדורי דורות.
וככה, התחלנו לדבר ערב ערב, בשיחות וועידה, על הרעיון שהעלנו. הצענו הצעות, דיברנו על שמות לחוג, על הדרך שבה הוא יפעל, מה יהיו המטרות שלנו ועוד…

איך הגענו לשם הזה?
השם של הארגון, שנעשה למכשול לא קטן בתחילת דרכנו בשל ההתנגדות הרבה שהתגלתה לשם – הקופים הירוקים.
אז איך בעצם החלטנו על השם הזה? באחת מהשיחות, דיברנו על כך שמכבי ת”א קראו לנו קופים ירוקים. החלטנו שזה לא מקובל עלינו שישמיצו אותנו בצורה כזאת, ובמיוחד שמדובר באוהדי מכבי ת”א ושיהיה טוב אם נעשה בעניין הזה משהו.
הרעיון הראשון שעלה הוא לקרוא לחוג האוהדים שלנו – הקופים הירוקים.
מיד חשבנו כולנו על מקרה אייאקס – פיינורד. לאלה שלא מכירים את המקרה – אוהדי פיינורד האנטישמיים החלו לקרוא לאוהדי אייאקס “יהודונים”, “היהודים” ועוד כינויים בסגנון הזה, ואוהדי אייאקס החכמים לא נשארו חייבים, ועשו להם את שיטת הבומרנג- הם החלו להביא דגלי ישראל למשחקים שלהם, ולשיר שירי הלל ליהודים. ואוהדי פיינורד? הלכו לישון על האף. בהתחלה, שעוד דיברנו בפורום מצומצם, כולם הסכימו עם השם הזה, רק אח”כ נוצרו הבעיות. לאחר שהתרחבה קבוצת הדיון שהייתה מתכנסת כל ערב, החלטנו ביחד שכדאי שנערוך פגישה, רק של האנשים שבאמת מקורבים לנושא, ושם נחליט החלטות בכמה נושאים. השם של החוג היה הנושא העיקרי.
וכך היה- נפגשנו ערב אחד במפגש נחמני בחיפה, בסביבות ה- 20 אנשים והתחלנו לדבר על השם של החוג. הועלו רעיונות כמו- “מכור לירוק”, “הדרקונים הירוקים”, “צבא גימל”, ועוד מספר שמות נוספים. אבל השם שהכי תפס את אוזני הנוכחים בפגישה, היה השם האגדי- הקופים הירוקים. בהתחלה רוב האנשים שישבו שם לא אהבו את השם, אך לאט לאט התחלנו, ראשוני הפורום המצומצם, לשכנע את האחרים שהשם הזה הוא מה שאנחנו צריכים. הסברנו על אתר האינטרנט שלנו, על הלוגו המדהים של הקוף האכזרי שמחזיק את האות גימל, והכי חשוב- על מה שנעשה לאוהדי מכבי ת”א בכך שנקרא לעצמנו ככה. ומפה והלאה החלו להישמע עוד ועוד קולות המדברים בעד השם.
הגענו למסקנה שכדאי לערוך הצבעה, ובכך לבחור שם. ההצבעה נערכה בין השמות- “מכור לירוק” ו- “הקופים הירוקים”, כידוע, השם הקופים הירוקים נבחר ברוב של 5 אנשים. מאותו לילה, זה כבר היה רשמי: “הקופים הירוקים” – חוג האוהדים הרשמי של יציע ג’!
 
מה קרה מאז?
בדרכנו חזרה הביתה, דיברנו על החלומות שלנו, שאם הכל יתפקד לפי התכניות הקופים הירוקים יהפכו לשם דבר אצל קהל האוהדים בארץ, ושאם ישחק לנו המזל, בעוד כמה חודשים כבר נשמע כבר שירים של הקופים הירוקים, דגלים עם הסמל מתנוסס עליהם, שלטים, חולצות, ועוד הרבה חלומות, שרובם כידוע- התגשמו.
ומאותו לילה, התחלנו לעבוד.
לאחר שפרסמנו את הפרטים הראשונים על הפגישה ועל מה שהיה בה, החלו להישמע התנגדויות חריפות לחוג, ובעיקר לשם שלו. אותנו, את ראשוני הקופים, מקימי הפורום המצומצם, כבר הוציאו להורג, אבל אנחנו היינו בשלנו – ממשיכים בדרך השקטה שלנו להשגת המטרות שעמדו בפנינו. שום דבר לא עצר אותנו, שום התנגדות לא הצליחה להוריד אותנו מהדרך היציבה שלנו.
כמובן שעם ההתנגדות באו השאלות והשמועות, והיו טענו רבות שסברו כי ניצור פילוג בגימל. רבים ביציע לא היו מודעים למה שקורה, מה כיוונם של הקופים ומה הם מתכננים לעשות.
 
אז מה הן בעצם המטרות שלנו?
מטרתנו העיקרית, לפני הכל, היא לעודד את הקבוצה שלנו בכל מצב, באש ובמים, לא משנה מה התוצאה במגרש, ולא משנה למי אנחנו מפסידים או מנצחים. אנחנו מאמינים, שבעזרת העידוד הבלתי פוסק נוכל להביא את הקבוצה להישגים.
קללות ושריקות בוז לא יעזרו במקרה של הפסד, המטרה היא להעלות את מורל השחקנים ולהראות להם שתמיד יש מי שעומד מאחוריהם.
לאחר שהתחלנו במימוש המטרות הללו, עברנו למטרות האחרות, שהן בין השאר- להכניס ארגון וסדר לגימל.
להחזיר את הטירוף שהלך ונעלם, ולהתחיל במופעי פירוטכניקה. להכניס יותר שלטים ודגלים ולצבוע את היציע בירוק ולבן.
מאז אותם ימים, עברנו ביחד הרבה חוויות, טובות ורעות, רגעי עצב ורגעי שמחה, פגישות, התרמות, תפאורות ומופעים כמו שרק אנחנו יודעים לעשות.
אפשר להכריז כאן ועכשיו, שהקופים הירוקים, שכבר מזמן הפכו לשם דבר, הצליחו במהפכה שלהם. אתם לא חושבים?
מהפכת הקופים הירוקים ממשיכה, ואנחנו נתמיד ונעבוד כדי שהקהל שלנו יגיע הכי גבוה שאפשר. כל זאת בעזרת התמיכה שלכם וההמשכיות של הקהל בעבודתו הקשה להצליח.
הכל בשביל מכבי חיפה!
 
GA02
 
סמל הקופים הירוקים הראשון.

אלו העקרונות לפיהם פעלנו מאז הקמת הארגון ואלו העקרונות אותם נמשיך
ליישם על מנת לשמור על צביונו המיוחד של היציע הצפוני.

הכל למען מכבי חיפה.

הקופים הירוקים מאז 2002 – מכבי חיפה מאז 1913

צור קשר:

ניתן גם לשלוח וואטסאפ:
דילוג לתוכן