קריית אליעזר

לכל אחד מאיתנו יש את הזיכרון שלו מקרית אליעזר. הכיכר לפני משחקים גדולים, הזקנים שמשחקים דומינו מאחורי יציעים 6-8, פאריז סאן ז’רמן, 0-5, המדרגות…

אצטדיון קרית אליעזר, שנחנך ב-24.9.1955 בניצחון 1:4 בדרבי, היה בית שני לכל אוהד אמיתי של מכבי חיפה. מקום שבו התרגשנו, קפצנו משמחה, בכינו מעצב, ראינו חלומות מתגשמים ואת ההיסטוריה נכתבת לנגד עינינו.

אצטדיון קרית אליעזר נבנה כתרומה של איגוד הפועלים האיטלקי לעיריית חיפה. בתחילה היו בו יציעים רק בצד המערבי, אך תוך מספר שנים הוחלט לבנות יציע נוסף, זול יותר, עם ספסלי עץ, מול השמש המסנוורת. שם התרכזו האנשים הפשוטים. שם נולד הלב הפועם של מכבי חיפה, שייקרא בהמשך יציע ג’. עם השנים, ועם הפיכתה של מכבי חיפה לאימפריה, הפכנו את האצטדיון למבצר של ממש. מקום שקבוצות פחדו להגיע אליו וידעו שמכאן לא יוצאים עם נקודות. פשוט לא.

תכולתו הרשמית של האצטדיון עמדה עם השלמת כל היציעים על 17,000 מקומות.
לאחר האסון במשחק האליפות בשנת 2001 שופץ האצטדיון והתכולה ירדה ל-14,200 זה אולי היה המספר הרשמי, אבל כל ילד בעיר יודע לספר על משחקים שבהם נדחסו ביציעי האצטדיון יותר מ-20,000 איש, עם או בלי כרטיסים.

ב-14.05.2014 כבה האור על אצטדיון קריית אליעזר והסתיים פרק מפואר בהיסטוריה של המועדון. במקום שבו הוא עמד יוקמו בקרוב בנייני מגורים ופארק, אבל אנחנו תמיד נזכור את הדרך שעשינו מהחניה הקבועה, לתוך הכיכר ההומה באוהדים, ממנה יוצא השביל הצר שמוביל אותך היישר אל שערי הברזל בצבע כחול דהוי רק כדי לעלות שוב את המדרגות ליציע, לראות את כר הדשא נפרש מול העיניים ולהתרגש בכל משחק מחדש.

וגם אם כבר לא נוכל להראות לילדים שלנו איפה נכתבה ההיסטוריה המפוארת של המועדון – את הזיכרונות אי אפשר יהיה לקחת מאיתנו לעולם.

איצטדיון קריית אליעזר
Kiryat Eliezer Stadium 1955-2014

צור קשר:

ניתן גם לשלוח וואטסאפ:
דילוג לתוכן